Haber

Büyükşehir, Turgut Özal’daki trafik sorununu neşterle vurdu

Büyükşehir, Çayırova ilçesinde Turgut Özal Köprü Çoğaltma ve Yol Yaptırma Projesini tamamladı. Böylece buradaki trafik yoğunluğu tarihe karıştı.

Ulaşıma yaptığı yatırımlarla şehir trafiğini daha sürdürülebilir hale getirmeyi hedefleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda Çayırova ilçesinde planladığı Turgut Özal Köprü Çoğaltma ve Yol Yaptırma Projesi’ni tamamladı.

Çayırova’nın kilit noktalarından biri olan ve mevcut haliyle trafik yükünü kaldıramayan Turgut Özal Köprüsü’ne ek köprü yaptıran Büyükşehir, burada trafik sorunu yaşayan Büyükşehir, araçların köprüde birikmesinin önüne geçti.

ÇAYIROVA’YA GİRİŞ VE ÇIKIŞ RAHATLATILDI

Büyükşehir’in yaptığı yatırımlarla şehir trafiğinde nefes alan değerli bir sorun ortadan kalktı. Buna göre, TEM İlişkileri Yolu üzerinden Çayırova ilçesine giriş çıkışları kolaylaştıracak ‘Turgut Özal Köprü Tadilat ve Yol Yapım Projesi’ tamamlandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte köprüde araç beklemesinin önüne geçilerek hızlı bir trafik akışı sağlandı. İki şerit olarak planlanan “Turgut Özal Köprüsü Tadilat ve Yol Yapımı” işinde 2 bin 195 metre 2×2 bölünmüş yol, 284 metre 1×1 yol, 64.70 metre uzunluğunda ve 10.75 metre genişliğinde köprüler yapıldı. Projenin üretiminde 673,5 metreküp beton, 175 ton inşaat demiri ve yaklaşık 5 bin ton abrazyon asfalt kullanıldı.

3 SOKAK 2×2 YOLDA DÖNÜŞTÜ

Proje kapsamında İstanbul-Kocaeli il sınırını ayıran yol, yeni ek köprü ile karayolu üzerinden geçerek yeniden Turgut Özal Caddesi’ne bağlandı. Proje kapsamında mevcut caddeler, Turgut Özal, Tuna Namık Kemal Caddesi, bağlantı yolları ve kavşaklar yenilenerek 2×2 yol haline getirildi. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Çayırova ilçesine giriş çıkışlar konforlu ve daha güvenilir ulaşıma kavuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu