Ekonomi

Bakan Bilgin’den asgari ücret açıklaması: Salı günü çalışanlara nefes alacak bir oran belirlenecek

Türkiye’de milyonlarca işçi ve işveren asgari ücret görüşmelerinin sonucunu bekliyordu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası’na yaptığı ziyarette asgari fiyat görüşmelerine ilişkin yeni değerlendirmelerde bulundu.

“İŞÇİLERİMİZE RAHAT NEFES GETİRMEK İÇİN”

2023 asgari ücretinin personele rahat nefes aldıracağını belirten Bakan Alım, “İşverenlerimizin, iş yerlerimizin ödeyebileceği bir ücret düzeyi olmalı. İş yoksa işveren de yok, işçi de yok” dedi. … Bu uzlaşmada işçilerimize nefes aldıracak ve zararı giderecek bir asgari ücret seviyesinin belirlenmesi gerektiğini düşünüyoruz.”

“EYT ÜZERİNDEKİ ÇALIŞMALAR TAMAMLANACAK”

Vatandaşların merakla beklediği EYT ile ilgili konuşan Bakan Alım, “EYT ile ilgili teknik çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Daha önce dijital ortamda kayıtlar tutulmadığı için özellikle özel şubelerde çalışan sigortalılarda bu durum çok yaygın. Rastgele bir kayıp olmadan dijital ortama aktarma çalışmalarımız.Şu sıralar yurtdışındaki konsolosluklarda yoğun bir çalışmamız var.

Kıdem tazminatının ödenmesi için kredi verilmesi. Bakan Nabati de bu konuda hazırlık yapıldığını bildirdi. Talep geldi, çalışmaları yaptık ve Nureddin Bey ile kredi sorununu çözdük. En değerli sosyal politika araçlarımızdan biri taban fiyattır.

“ARALIK AYINDA TAMAMLAYIP MECLİS’E SUNMAK İSTİYORUZ”

Aralık ayında bitirip inşallah teknik çalışmalarını da bitirdikten sonra Meclis’te arkadaşlarımıza sunacağımız çalışma ve EYT ile ilgili Yüce Meclisin alacağı karar da tamamlanmak üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu